Integrasjonsdagene 2014

Integrasjonsdagene gikk av stabelen i Halden torsdag 4. og fredag 5. september. I år dreide det seg om Smart Integrasjon. Temaer som berørte under denne merkelappen var Internet of Things, Internet of Everything, intelligente løsninger og ikke minst integrasjonene som får det hele til å fungere som en helhet.

Integrasjonsdagene 2014 Underholdere - Communicate

I dag kobles alt opp mot internett. Absolutt alt.

Du kommuniserer med familie og venner via Facebook og andre sosiale media. Joggerunden din blir lagt ut på nettet ved hjelp av smarttelefonen. Samtidig finnes det intelligente søppelcontainere, som varsler når de må tømmes. Smarte fotballer som kan analysere skuddfoten din og komme med råd. Smarte sokker, som sier fra hvis blodtrykket ditt blir for høyt. Og intelligente toaletter, som varsler hvis det er noe galt med «urinprøven».

Datamaskiner kan intervjue og sile ut kandidater via nettet, eller erstatte oss når vanskelige beslutninger skal tas. Førerløse biler er allerede satt i drift og kjører feilfritt uten tegn på vurderingssvikt som følge av trøtthet, konsentrasjonsproblemer eller påvirkning av alkohol og narkotiske stoffer.

Dette er ikke science fiction. Vi lever i en tid hvor nesten alt er mulig – og det bare er fantasien som kan begrense oss. Takket være «Internet of Everything», smarte løsninger og millioner av timer lagt ned i integrasjon. Integrasjonsdagene 2014 tar for seg de endeløse mulighetene, de smarte løsningene og ikke minst integrasjonene som får dem til å fungere!

Og synes du årets tema er litt for mye der oppe «i skyene» har du ikke noe å frykte. Vi har selvsagt funnet plass til presentasjoner om god, gammeldags «on premise» integrasjon også!

Se program 

Kontakt Communicate